bigimg

Duyuru

  • Türk-Alman Ekonomi Hukuku Ortak Yüksek Lisans Programı 2018-2019 Akademik Yılı başvuruları başlamıştır.
  • Başvurular 16 Nisan-22 Haziran 2018 tarihleri arasında kabul edilecektir.
  • Başvuru belgelerinin son başvuru tarihine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsün’de bulunan Hukuk Yüksek Lisans İdari Asistanlığına gönderilmiş olması gerekmektedir.
  • Değerlendirme, başvuru esnasında talep edilen belgeler esas alınarak ve mülakat çerçevesinde yapılacaktır. Mülakat tarihi adaylara e-posta yoluyla bildirilecektir.


Başvuru Koşulları

Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı’na kabul edilecek olan öğrencilerin özgeçmişlerinin akademik açıdan üstün özellikler göstermesi beklenir. Programa, Hukuk Fakülteleri’nin lisans derecesine sahip adaylar başvurabilirler. Son sınıf öğrencilerinin mezuniyet koşullu başvuruları da kabul edilir.

Son Başvuru Tarihi

Hukuk eğitimini Almanya’da ya da Türkiye dışında bir ülkede tamamlamış olan adaylar başvurularını 14 Temmuz 2017 tarihine kadar Köln Üniversitesi‘nde Prof. Dr. Heinz-Peter Mansel’e yöneltebilirler.

Universität zu Köln
Zentrum für Internationale Beziehungen
der Rechtwissenschaftlichen Fakultät
DTM-Studiengang
Albertus-Magnus-Platz
50923 Köln - Deutschland

Hukuk eğitimini Türkiye’de ya da Almanya dışında başka bir ülkede tamamlamış olan adaylar başvurularını 25 Haziran 2017 tarihine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. Nilgün Başalp Yıldırım'a yöneltebilirler.

İstanbul Bilgi Üniversitesi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Hacıahmet Mahallesi
Pir Hüsamettin Sokak No: 20
34440 Dolapdere Beyoğlu - İstanbul