bigimg

Duyuru

  • Türk-Alman Ekonomi Hukuku Ortak Yüksek Lisans Programı 2018-2019 Akademik Yılı başvuruları başlamıştır.
  • Başvurular 16 Nisan-22 Haziran 2018 tarihleri arasında kabul edilecektir.
  • Başvuru belgelerinin son başvuru tarihine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsün’de bulunan Hukuk Yüksek Lisans İdari Asistanlığına gönderilmiş olması gerekmektedir.
  • Değerlendirme, başvuru esnasında talep edilen belgeler esas alınarak ve mülakat çerçevesinde yapılacaktır. Mülakat tarihi adaylara e-posta yoluyla bildirilecektir.


Staj Prosedürü

Stajını yaz döneminde Türkiye’de tamamlayacak öğrencilerin bazı formaliteleri yerine getirmesi gerekmektedir:

 

1-    Öncelikle BİLGİ’de KLNLAW 602 kodlu staj dersinin“ ders olarak” SIS (Student Information System) üzerinden seçilmesi gerekir. Bu dersin seçilip seçilmeyeceği konusunda öğrencilerden kayıt aşamasında imzalı bir beyan alınacaktır. Bu dersin sonradan program ekletilmesi imkanı bulunmamaktadır.

 

2-    Staj yapılacak kurumun adını, adresini ve danışmanlığınızı yapacak avukatın isim ve irtibat bilgilerinin program direktörü Yard. Doç. Dr. Nilgün Başalp Yıldırım (nilgun.basalp@bilgi.edu.tr) ve program görevlisi Ar. Gör. Gözde Hatipoğlu (gozde.hatipoglu@bilgi.edu.tr) ile paylaşılması gerekmektedir.

 

Staj danışmanınızla stajın yürütülmesi ile ilgili olarak ayrıca irtibata geçmemiz gerekecek. Lütfen irtibat bilgilerini göndermeyi ihmal etmeyiniz.

 

3-    Ayrıca zorunlu staj döneminde SGK primleri üniversite tarafından ödenecektir. Bu amaçla, aşağıdaki yazıyı (ÖRNEKTİR) Nilgün hocaya imzalatıp çalışacağınız işyerinin insan kaynakları birimine iletiniz.

 

4-    Staj yapacağınız işyerinden alacağınız ve orada hangi tarih aralığında (gün/ay/yılı - gün/ay/yıl) staj yapacağınıza dair resmi bir yazıyı, ayrıca bir de kimlik fotokopinizle birlikte Bilgi Üniversitesi İnsan Kaynakları biriminden Sn. Emine Aksoy’a staja başlamadan önce teslim etmeniz gerekmektedir. (BU ÇOK ÖNEMLİ. LÜTFEN İHMAL ETMEYİNİZ. Aksi takdirde stajı fiilen yapmış olsanız bile, ders yükünüze saydıramazsınız.) Lütfen staja başlamadan önce yukarıdaki formaliteleri yerine getirme hususunda özen gösteriniz.

ÖRNEK STAJ YAZISI:

 

17.06.2013

 

Sayın İlgili,

Aşağıda ismi ve öğrenci numarası belirtilen öğrencilerimiz Istanbul Bilgi Üniversitesi ve Köln Üniversitesi’nin ortaklaşa yürütmekte olduğu Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı’na kayıtlı olup, program kapsamında öngörülen iki aylık stajlarını 1 Temmuz 2013 – 31 Ağutos 2013 tarihleri arasında şirketiniz bünyesinde tamamlamak istediklerini bildirmişlerdir.

Aşağıda ismi belirtilen öğrencilerimizin şirketiniz bünyesinde zorunlu stajlarını yapmaları halinde iki aylık stajları süresince sigorta primleri Üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.

Bilgilerinize gereği için sunulur.

 

Saygılarımla,

Yard. Doç. Dr. Nilgün Başalp Yıldırım

 

 

Istanbul Bilgi Üniversitesi

Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Program Direktörü

 

    

StudentID     

First Name     

Last Name     

Department     

1

 112693005

Bertan

Houssein

 693.Turkish-German Business Law / Corporate Law