bigimg

Duyuru

  • Türk-Alman Ekonomi Hukuku Ortak Yüksek Lisans Programı 2018-2019 Akademik Yılı başvuruları başlamıştır.
  • Başvurular 16 Nisan-22 Haziran 2018 tarihleri arasında kabul edilecektir.
  • Başvuru belgelerinin son başvuru tarihine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsün’de bulunan Hukuk Yüksek Lisans İdari Asistanlığına gönderilmiş olması gerekmektedir.
  • Değerlendirme, başvuru esnasında talep edilen belgeler esas alınarak ve mülakat çerçevesinde yapılacaktır. Mülakat tarihi adaylara e-posta yoluyla bildirilecektir.


Programın Dili ve Burs Olanakları

Sunulan dersler İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Türkçe, Köln Üniversitesi’nde ise Almanca dilinde yürütülmektedir.

  

Programın katılımcılara önemli bir katkısı, katılımcıların Türk ve Alman ekonomi hukuku terminolojisine hakim olmasını sağlamaktır. Bu amaçla Türkiye’den Almanya’ya bu Program kapsamında giden öğrencilere Köln Üniversitesi’nde çeşitli dil kursu olanakları ücretsiz olarak sunulmaktadır: 

 

 

 

Bu dersler herhangi bir ücrete tabi olmamakla birlikte, öğrencilerin kendi yaşam masraflarını (yaklaşık 600.-1.100 Euro + 250 Euro harç) karşılamaları beklenmektedir. Dil kurslarından faydalanmak isteyen adayların erken başvuruda bulunması gerekmektedir. Öğrencilerin programa devam edebilmesi için dil kursları sonunda C2 düzeyinde Almanca seviyesine ulaşmış olmaları gerekmektedir. Her seviye için seviye tespit sınavı Köln Üniversitesi tarafından yapılacaktır.

 

2017-2018 akademik yılı için Postacıoğlu Ailesi tarafından, Julia Henop Reich (Universität Zürich) anısına, Türk-Alman Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı’na katılımını finanse etmek üzere ve tüm yükümlülüklerin yerine getirilerek programdan başarıyla mezun olunması şartıyla toplam 3.000 Euro burs verilecektir. Bursun verileceği adayı/adayları Program Direktörlüğü ihtiyaç ve başarı kriterlerini göz önünde bulundurarak belirleyecektir.

 

Ayrıca, İstanbul Barosu’na bağlı avukatlara %50 indirim uygulanacaktır.